Податкові перевірки: що змінилось та як підготуватись?

Програма вебінару
- Дозволені перевірки з 01.12.2023 та кого можуть перевірити:
• Камеральні та фактичні перевірки.
• Позапланові документальні перевірки.
• Планові документальні перевірки. - На які перевірки встановлено мораторій.
- За який період можуть перевірити, скасування призупинення податкових строків давності.
- Як сплачуються податкові штрафи та пеня: нові правила увільнення від відповідальності.
- Нарахування «самоштрафів» при виправленні помилок, умови звільнення від таких штрафів.
- Як будуть перевіряти нарахування та сплату ЄСВ, чи буде нараховуватись штраф та пеня.
- Проведення фактичних перевірок: типові підстави, умови допуску, оформлення результатів перевірки.
- Відповідальність за порушення у сфері застосування РРО: хто та за який період звільняється від відповідальності, нові розміри штрафу для ФОП на єдиному податку. Розрахунки фізосіб та фінмоніторинг: коли чекати на перевірку.
- Перевірка платників податку на прибуток: що шукають податківці, як убезпечити себе від помилок та штрафів.
- Перевірки своєчасності та правильності нарахування і сплати ПДВ: облікова політика, перевірка показників Декларацій та уточнюючих розрахунків, зіставлення даних декларації з даними інформаційно-комунікаційних систем ДПС та Держмитслужби.
- Перевірки порушень у сфері ЗЕД: дотримання граничних строків розрахунків з нерезидентами, фінансова відповідальність за інші ЗЕД-порушення.
- Перевірки ФОП при припиненні: за який період можуть перевірити, як перевірятимуть ЄСВ, чи можуть зняти з обліку без перевірки.

Ольга ЦелуйкоБухгалтер-експерт, лектор-практик з досвідом роботи в бізнесі більше 20 років, автор численних статей в у спеціалізованих виданнях
Записи вебінарів
Під час вебінару згадаємо основні правила бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті.
Проаналізуємо правила оподаткування при застосуванні різних митних режимів: експорт, імпорт, реекспорт, реімпорт. Звернемо увагу на можливі податкові ризики.
Звернемо увагу на особливості встановлення граничних строків розрахунків, проведення заліків в зовнішньоекономічній діяльності під час воєнного стану.
Розглянемо питання щодо особливостей оподаткування ПДВ ЗЕД-послуг.
Поговоримо про податок «на репатріацію».

Зміни внесені до ПКУ з 01 серпня 2023 року до сих пір викликають неабиякий інтерес: як визначати строки для відображення податкового кредиту, строки подання документів для розблокування тощо. Всі ці питання будемо обговорювати на вебінарі.
Знайома ситуація: постачальник не реєструє податкову накладну чи не хоче виправляти помилки? Чи подавати скаргу на такого постачальника, які наслідки? Будемо розбиратись.
Єдиний податок 2% скасували, але питання залишились. Лектор розгляне такі питання: як здійснити перехід на іншу групу платника ЄП, що робити коли перевищено граничну суму доходу та ін.
Лектор вибрала найбільш популярні питання щодо підзвітних сум та підготувала відповіді на них.
Крім того, не оминемо питання пов’язані з адмініструванням податків. Які перевірки повертаються, як виправляти помилки тощо.

Частіше ми говоримо і пишемо про працівників у загальному. Але, коли постає питання щодо оформлення неповнолітніх та роботи з ними або ж коли мова йде про гарантії працівникам з інвалідністю, донорам то й не відразу чітко вимальовуються відповіді на запитання. А особливо прикро, коли особа з інвалідністю звільнилась, але компенсацію за невикористані відпустки виплатили їй не повністю, бо не знали чи забули, що в таких працівників відпустка більшої тривалості. На вебінарі розглянемо всі нюанси працевлаштування, звільнення, надання пільг та гарантій таким працівникам.
