Податкові зміни літа – 2023
Програма вебінару
1. Закон на підставі законопроєкту №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Революційні зміни з 01.08.2023 року:
- відновлення строків давності;
- відновлення сплати єдиного податку ФОПами 1 та 2 груп;
- відновлення податкових перевірок, але не для всіх;
- скасування призупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
- відновлення перевірок та застосування штрафних санкцій з ЄСВ;
- зміни щодо застосування штрафних санкцій за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та їх наслідки для суб’єктів господарювання;
- наслідки скасування єдиного податку 2% для ФОПів та юридичних осіб. Визначення доходу для виконання критерію перебування платником єдиного податку 2, 3 груп; перехідні операції для платників податку на прибуток на конкретних прикладах; нюанси, пов’язані з ПДВ при поверненні з єдиного податку 2%; особливості складання податкової звітності з ПДВ.
2. Нова форма декларації з податку на прибуток: звітуємо за півріччя 2023 року.
3. З 08.07.2023 року - нові правила зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Аналізуємо зміни та їх наслідки для платників ПДВ.
4. Закон України №2970 від 20.03.2023 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки». На яких осіб поширюються норми цього Закону, механізм дії автоматичного обміну інформації про фінансові рахунки, дата набрання і дата обміну інформацією.
5. Перекази на картку фізичних осіб: чи відбулись зміни?
6. Відповіді на питання.
Людмила Тимофеєва аудитор АФ «Контракти-Аудит», податковий консультант, спеціаліст з питань оподаткування податком на прибуток та ПДВ
Записи вебінарів
Бронювання працівників на підприємстві без належного ведення військового обліку на підприємствах практично неможливе. Тож ці дві теми нерозривно пов’язані. З чого почати вести військовий облік і як його вести аби могти забронювати працівників. Який пакет документів має бути на підприємстві з питань військового обліку? Чи можна керівника зробити відповідальним за ведення військового обліку, якщо на підприємстві є кадровик? Які питання перевіряють ТЦК з питань військового обліку? Перевірка Додатку Д5 на підприємствах, які бронюють працівників обов’язкова.
На вебінарі лектор розгляне актуальні питання подання Декларації з податку на прибуток та фінзвітності за півріччя, Декларації з єдиного податку підприємцями при зміні системи оподаткування впродовж року.
Також будуть розглянуті питання реєстрації та анулювання платником ПДВ, особливості першого та останнього звітування з ПДВ, основи заповнення декларації з ПДВ, відповідальність платників у разі недотримання процедури реєстрації/анулювання реєстрації платником ПДВ.
Акцентуємо увагу на основних питаннях перевірки платників податку на прибуток з боку ДПС, особливостях виправлення помилок у поданих деклараціях та застосування штрафних санкцій в умовах дії воєнного стану.
З 18 травня 2024 року відбулися зміни в нормах законодавства з питань військового обліку. Чи зачепили ці зміни питання ведення військового обліку роботодавцями? Що треба зробити роботодавцю у зв’язку із зниженням призовного віку громадян. Як реагувати на розпорядження, які надходять від ТЦК, СБУ чи СЗР? Що робити, якщо працівник навідріз відмовляється брати повістку? З яким пакетом документів має працювати особа відповідальна за ведення військового обліку на підприємстві.