Зміна розміру мінімальної зарплати. Нефіксований робочий час та зміни в підставах звільнення працівників

Програма вебінару
1. Зміна розміру МЗП з жовтня 2022 вплив на ряд величин з якими має працювати бухаглтер
1.1. ЄСВ з МЗП. Коли не потрібно робити донарахування ЄСВ до МЗП
2. Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: правила оформлення.
2.1. Категорії роботодавців, які мають право укладати трудові договори з нефіксованим робочим часом
2.2. Обов’язкова інформація в трудовому договорі
2.3. Базові дня та базові години: нове в трудовому законодавстві. Як правильно розуміти застосування базових днів та годин: практичні рекомендації із визначення в трудових договорах.
2.4. Умови оплати праці: обов’язковий мінімум гарантований працівнику. Нюанси нарахування ЄСВ.
2.5. Умови звільнення відмінні від загальноприйнятих норм в КЗпП
3. Спрощені трудові відносини на період дії воєнного стану: основні базові поняття
3.1 Укладення трудових договорів та істотні умови праці в трудовому договорі.
3.2. Надання відпусток за умов спрощеного трудового договору
3.3. Порядок звільнення працівників: можна не за КЗпП. Умови виплати компенсацій у разі
4. Звільнення працівника
4.1. Працівник може звільнитися без роботодавця: центри зайнятості на допомогу
4.2. Припинення трудових відносин з працівником, який відсутний протягом чотирьох місяців підряд. З якої дати рахувати чотири місяця і чи можна звільнити людину за новою статтею, якщо вона перебуває у відпустці без збереження більше чотирьох місяців.
4.3. Припинення трудових відносин у зв’язку із смертю працівника: практичні аспекти і нюанси оформлення. Зразки необхідних документів
4.4. Смерть ФОПа роботодавця, як підстава для припинення трудових відносин: практичні аспекти.
5. Зміни в правилах прийняття на роботу працівників та в зміні істотних умов праці.
5.1. Зміни в термінах випробувального строку в період війни. Повідомлення працівника про умови праці без якого неможливо працівника допустити до роботи.
5.2. Інформування працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації: як новий обов’язок роботодавця
6. Відпустки в період дії воєнного стану та вплив воєнного стану на відпустки у майбутньому
6.1. Відпустки без збереження зарплати: порівняльна характеристика усіх видів відпустки без збереження, які можуть надаватися в період дії воєнного стану
6.2. Відпускний стаж для мобілізованих та ТРО до 19.07 та після 19.07.
6.3. Накопичення відпускного стажу за період перебування у відпустці без збереження зарплати: бути чи не бути
6.4. Оплата відпускних

Галина Казначейбухгалтер-експерт, консультант з питань оподаткування та трудового законодавства, лектор, автор статей у спеціалізованих виданнях
Записи вебінарів
Питання зовнішньоекономічної діяльності завжди становлять інтерес для платників податків. Під час вебінару поговоримо про бухгалтерський облік операцій в іноземній валюті, про податкові наслідки для платників податку на прибуток та єдиного податку.
Окремо розглянемо питання оподаткування ПДВ при експорті, імпорті, реекспорті товарів, а також про особливості оподаткування послуг в т.ч. електронних.
Проаналізуємо особливості розрахунків в іноземній валюті під час воєнного стану.
Не оминемо питання щодо оподаткування «конструктивних» дивідендів.
Розгляд питань буде супроводжуватись докладною презентацією, конкретними прикладами та прив’язками до практичних ситуацій.

Питання ПДВ завжди актуальні для платників. Під час вебінару поговоримо про такі важливі питання як не пропустити строк обов’язкової реєстрації платником ПДВ, як визначити базу оподаткування ПДВ при здійсненні окремих операцій: постачання готової продукції, основних засобів, оренди.
Окремо поговоримо про оподаткування безоплатних передач: військовим, благодійним фондам. Проаналізуємо чи завжди оподатковуються ПДВ рекламні роздачі, подарунки тощо.
Не оминемо питання щодо особливостей складання та реєстрації мінусових РК, про зняття ризиковості платника ПДВ та ін.
Розгляд питань буде супроводжуватись докладною презентацією, конкретними прикладами та прив’язками до практичних ситуацій.
Як завжди будемо відповідати на Ваші питання.

Кожне підприємство самостійно встановлює норму тривалості робочого часу. На вебінарі доповімо про особливості встановлення та коригування норм тривалості робочого часу в період дії воєнного стану. Змінюються правила оплати лікарняних працівника-сумісникам, а також максимальний розмір лікарняних, розкажемо на прикладах, як працювати з цими питаннями у 2025 році. Також нагадаємо про новий неоподатковуваний розмір добових та про особливості розрахунків відпускних.

Розглянемо як проводяться планові та позапланові перевірки, найбільш вразливі показники бухгалтерського та податкового обліку, на які звертають увагу податківці при перевірці правильності нарахування податку на прибуток на ПДВ. Приділимо увагу перевіркам ФОП при припиненні ними діяльності та особливостям перевірок суб’єктів господарювання, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю

Час подумати про річну звітність. Роботи багато, а часу мало. Наш вебінар для тих, хто цінує свій час. За 2+ години учасники вебінару отримають важливу інформацію з питань, пов’язаних із фінансовою звітністю, звітністю з податку на прибуток, ПДВ, Єдиного податку.
Розгляд питань буде супроводжуватись докладною презентацією, конкретними прикладами та прив’язками до практичних ситуацій.
Розпочнемо із загальних питань складання фінансової звітності: які форми звітності слід готувати, які процедури провести щодо основних засобів, які зміни внесені до НП(с)БО 21 та 27 та ін.
Далі перейдемо до питань пов’язаних з податком на прибуток. Особливу увагу звернемо на річні податкові різниці.
Нагадаємо про річний перерахунок ПДВ за ст. 199 ПКУ.
Не забудемо також і про платників єдиного податку.
