16.09.2022
Тривалість: 2 години
Лектор: Людмила Тимофеєва

Запозичення та заборгованість під час воєнного стану

Людмила Тимофеєва

Програма вебінару

 

1. Запозичення. Аналіз варіантів для різних систем оподаткування.

  • Поворотна фінансова допомога.
  • Безповоротна фінансова допомога.
  • Додаткові внески засновників.

2. Заборгованості

  • Поточна та довгострокова заборгованості. Заборгованість, за якою минув строк позовної давності.
  • Відображення довгострокової заборгованості в бухгалтерському обліку і вплив на оподаткування. Визначення теперішньої вартості.
  • Відображення у фінансовій звітності поточної дебіторської заборгованості. Створення резерву сумнівних боргів. Методи. Облікова політика. Практичні поради. Податкові різниці.
  • Безнадійна дебіторська заборгованість в бухгалтерському і податковому обліку. Порядок списання безнадійної дебіторської заборгованості в бухгалтерському обліку. Вимоги Податкового кодексу України щодо безнадійної заборгованості. Розрахунок податкових різниць. Особливості списання заборгованості в період дії воєнного стану.
  • Списання кредиторської заборгованості.  Прощення боргу.  Списання кредиторської заборгованості перед нерезидентом. Списання кредиторської заборгованості платниками єдиного податку. Особливості списання заборгованості в період дії воєнного стану.
  • Чи можна «відтермінувати» дату списання заборгованості?
  • Заборгованості і ПДВ.

3. Відповіді на питання.

Людмила Тимофеєва

Людмила Тимофеєва аудитор АФ «Контракти-Аудит», податковий консультант, спеціаліст з питань оподаткування податком на прибуток та ПДВ

Записи вебінарів

Податкові та бухгалтерські зміни - 2023

З 01 січня 2023 року в податкове та бухгалтерське законодавство внесено чимало змін.

Мета проведення вебінару: проаналізувати найважливіші з них, дати рекомендації щодо їх застосування.

Розпочнемо від питань, пов’язаних із змін ПДВ. Що змінилось коли заблокована ПН чи РК, коли платник втрачає право на пільгу з ПДВ чи вводиться нова форма звітності.

Проаналізуємо зміни щодо адміністрування податків: відміна самоштрафу при заниженні податкових зобов’язань, як застосовувати норми про призупинення строків на час воєнного стану, як користуватись податковими пільгами якщо платник знаходиться (знаходився) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії та/або тимчасово окуповані.

Розглянемо зміни до Національного Положення бухгалтерського обліку «Оренда».

Поговоримо про ризики незастосування POS-терміналів.

Також розглянемо інші зміни, актуальні на дату проведення вебінару.

Людмила Тимофеєва Людмила Тимофеєва
21.03.2023
Тривалість: 2 години
Звітність платників податку на прибуток за 2022 рік

Цей вебінар важливий, оскільки є можливість перед поданням звітності з податку на прибуток за 2022 рік ще раз перевірити правильність її заповнення.

Під час вебінару ми проаналізуємо загальні вимоги щодо показників Декларації з податку на прибуток: з податковими різницями чи без них, період подання декларації в 2023 році тощо.

Розкажемо про особливості складання додатку РІ до декларації. З’ясуємо в яких випадках його складають «невисокодохідні» платники податків.

Окремо поговоримо про нові додатки до Декларації за 2022 рік. Звернемо увагу кому і коли їх слід подавати.

Довгострокові зобов’язання/заборгованість: нагадаємо як не допустити помилок при їх відображенні в бухгалтерському обліку і як це може вплинути на показники Декларації.

Чи виникають ризики невизнання декларації, внаслідок подання неправильної форми фінансової звітності: прокоментуємо позицію ДПС.

Як завжди, будемо відповідати на Ваші запитання. Матеріал буде супроводжуватись практичними прикладами.

Людмила Тимофеєва Людмила Тимофеєва
17.02.2023
Тривалість: 2 години
Зарплатно-кадрові нюанси на початку 2023 року: про що має знати роботодавець

Традиційно, на початку року, розглядаємо питання затвердженого бюджету на рік і вплив базових величин на роботу бухгалтера. Цьогоріч на першому вебінарі від редакції Дебет-Кредит вивчимо не лише вплив мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на величини з якими буде працювати весь рік бухгалтер та кадровик, а також опрацюємо зміни в лікарняних, індексації та отримаєте настанови як же розраховувати та затверджувати норми тривалості робочого часу на 2023 рік.

Галина КазначейГалина Казначей
25.01.2023
Тривалість: 2 години