Податкові перевірки, штрафи, пільги під час воєнного стану

Програма вебінару
Податкові перевірки, штрафи, пільги під час воєнного стану.
Новий Порядок підтвердження можливості чи неможливості
виконання платником податків податкових обов'язків
- Види податкових перевірок, дозволених під час воєнного стану.
- Особливості проведення фактичних перевірок під час воєнного стану.
- Зупинення перебігу строків. Наслідки для платників.
- Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків податкових обов'язків від Міністерства фінансів України.
- Штрафи у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок. Чи врятує мораторій на застосування штрафних санкцій під час карантину?
- Чи штрафують за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"?
- Особливості застосування відповідальності за порушення норм п. 46.2 ПКУ.
- Відповідальність платників ПДВ.
- Звільнення від відповідальності платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2 відсотки.
- «Воєнні» пільги з ПДВ, податку на прибуток та єдиного податку.
- Відповіді на питання.

Людмила Тимофеєва аудитор АФ «Контракти-Аудит», податковий консультант, спеціаліст з питань оподаткування податком на прибуток та ПДВ
Записи вебінарів
З 01 січня 2023 року в податкове та бухгалтерське законодавство внесено чимало змін.
Мета проведення вебінару: проаналізувати найважливіші з них, дати рекомендації щодо їх застосування.
Розпочнемо від питань, пов’язаних із змін ПДВ. Що змінилось коли заблокована ПН чи РК, коли платник втрачає право на пільгу з ПДВ чи вводиться нова форма звітності.
Проаналізуємо зміни щодо адміністрування податків: відміна самоштрафу при заниженні податкових зобов’язань, як застосовувати норми про призупинення строків на час воєнного стану, як користуватись податковими пільгами якщо платник знаходиться (знаходився) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії та/або тимчасово окуповані.
Розглянемо зміни до Національного Положення бухгалтерського обліку «Оренда».
Поговоримо про ризики незастосування POS-терміналів.
Також розглянемо інші зміни, актуальні на дату проведення вебінару.

Цей вебінар важливий, оскільки є можливість перед поданням звітності з податку на прибуток за 2022 рік ще раз перевірити правильність її заповнення.
Під час вебінару ми проаналізуємо загальні вимоги щодо показників Декларації з податку на прибуток: з податковими різницями чи без них, період подання декларації в 2023 році тощо.
Розкажемо про особливості складання додатку РІ до декларації. З’ясуємо в яких випадках його складають «невисокодохідні» платники податків.
Окремо поговоримо про нові додатки до Декларації за 2022 рік. Звернемо увагу кому і коли їх слід подавати.
Довгострокові зобов’язання/заборгованість: нагадаємо як не допустити помилок при їх відображенні в бухгалтерському обліку і як це може вплинути на показники Декларації.
Чи виникають ризики невизнання декларації, внаслідок подання неправильної форми фінансової звітності: прокоментуємо позицію ДПС.
Як завжди, будемо відповідати на Ваші запитання. Матеріал буде супроводжуватись практичними прикладами.

Традиційно, на початку року, розглядаємо питання затвердженого бюджету на рік і вплив базових величин на роботу бухгалтера. Цьогоріч на першому вебінарі від редакції Дебет-Кредит вивчимо не лише вплив мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на величини з якими буде працювати весь рік бухгалтер та кадровик, а також опрацюємо зміни в лікарняних, індексації та отримаєте настанови як же розраховувати та затверджувати норми тривалості робочого часу на 2023 рік.
